vampirina kolorowanki

Tradycyjne zabawy, które spodobają się dziecku

Tradycyjne zabawy, które spodobają się dziecku

Każde dziecko z ogromną ciekawością poznaje otaczający je świat i uczy się tego, jak w nim funkcjonować. Proces ten często przebiega w formie kreatywnych zabaw, dzięki którym najmłodsi rozwijają konkretne umiejętności psychofizyczne. W dzisiejszych czasach nie możemy narzekać na brak zabawek i sprzętu, dzięki którym spędzanie wolnych chwil może być naprawdę pasjonujące dla malucha. Interaktywne zabawki, smartfony czy elektryczne hulajnogi to cenna zdobycz technologii. Nie możemy jednak zapominać o tradycyjnych zabawach, które też są fajne. Jak sprawić, aby nasza pociecha także je polubiła?

Rodzinne kalambury

Wspólne spędzanie czasu scala rodzinę i buduje zaufanie pomiędzy jej członkami. Dlatego tak duże znaczenie mają zabawy, w których aktywnie uczestniczą nie tylko dzieci, ale także dorośli. Kalambury to nieco zapomniana zabawa, która stymuluje umiejętność budowania skojarzeń i wymaga sporej kreatywności. W ten sposób staje się nie tylko wesołą rozrywką, ale również ćwiczeniem intelektualnym. Przekazanie konkretnych haseł poprzez rysowanie lub pokazywanie nie tylko rozwija wyobraźnię, ale także sprawia, że dziecko jest otwarte na zabawy mające na celu zintegrować grupę. Jest to świetny wstęp do podobnych aktywności, z którymi nasza pociecha będzie mieć do czynienia w szkole i w czasie zajęć pozalekcyjnych.

Kredki i flamastry w dłoń

Rysowanie i kolorowanie to zajęcia plastyczne, które pozytywnie wpływają na rozwój dzieci w różnym wieku. Dla maluchów stanowią one świetną naukę o kolorach oraz kształtują ich wyobraźnię. Aby rysowanie i malowanie było dla dziecka atrakcyjną zabawą, warto zorganizować je w ciekawy sposób. Przygotujmy kolorowankę z ulubionym bohaterem naszej pociechy. W wyszukiwarce wystarczy wpisać Vampirina kolorowanki, aby znaleźć kolorowanki do druku z uwielbianą przez najmłodszych małą wampirzycą. Pokażmy dziecku, że do rysowania i kolorowania nie służą jedynie kredki. Dajmy mu możliwość używania flamastrów i farb. Nie bójmy się malowania farbami bez użycia pędzli. Ręce na pewno uda się nam wyszorować, a zabawy będzie co nie miara.

Kolorowe książeczki już od najmłodszych lat

W zestawieniu tradycyjnych form spędzania wolnego czasu nie może zabraknąć czytania książek. W przypadku najmłodszych maluchów będzie to raczej oglądanie i dotykanie kartonowych książeczek, które zachwycają kolorystyką i zadziwiają tym, co przedstawiają. Najważniejsze jest, aby dziecko miało styczność z książkami i potrafiło docenić ich zalety. Dzięki temu poszerzy zasób swojego słownictwa i pozna wiele ciekawych historii, na które nie pozostanie obojętne.